Informace o stránkách

Vítám Vás na stránkách http://www.genetika-biologie.cz/

Historie

Historie stránek sahá až do 25. listopadu roku 2003, kdy byly založeny stránky Genetika na adrese http://genetika.wz.cz. Bohužel, nespolehlivý freehosting stránkám přestal časem vyhovovat a proto bylo stránky (po téměř 7 letech) ke dni 1. 10. 2010 nově spuštěny na vlastní doméně - http://www.genetika-biologie.cz/

Poslání stránek

Genetika se pomalu ale jistě stala fenoménem dnešní doby. Učíme se o ní ve škole, čteme o ní v novinách a magazínech, setkáveme se s ní ve zdraví a nemoci. Geneticky modifikované organizmy, biotechnologická výroba pomocí rekombinantních mikroorganizmů, klonovaná zvířata, oplodnění ve zkumavce, či genové čipy schopné vyšetřit až tisíce genů naráz. Toto vše již nepatří do fantazie autorů vědecko-fantastické literatury, to je realita 21. století. Nicméně ačkoliv se s genetikou setkáváme stále častěji, zůstává pro mnoho lidí stále velkou neznámou, neboť se jim nedostalo dostatečných informací. A proto jsou zde i tyto stránky, věnované genetice a souvisejícím biologickým tématům. Jsou vytvořeny a napsány tak, aby tu odpovědi na své otázky nalezli všichni - od žáků základních škol, po studenty středních škol, ale základní informace zde naleznou i studenti škol vysokých a odborná veřejnost, ale i široká veřejnost. Pokud zde odpovědi na své otázky nenaleznete, neváhejte se zeptat. Přeji Vám všem příjemné čtení.

Vyloučení odpovědnosti

Tyto stránky zpracovávají řadu medicínských témat. Podrobnosti o pravidlech použití webu najdete na zvláštní stránce.

Autor stránek

Všechny informace o autorovi najdete na zvláštní stránce.

Použité zdroje

Všechny informace o použité literatuře najdete na zvláštní stránce.

Autorská práva

Obsah těchto stránek je autorským dílem. Použití obsahu těchto stránek je možné za dodržení určitých pravidel, která najdete na zvláštní stránce.

Sdílejte tuto stránku