Genetické testy.

Prosím o radu, kam se obrátit ohledně genetických testů. Moje matka onemocněla v 70 letech rakovinou prsu /ablace prsu/ ještě žije. Já jsem onemocněla rakovinou prsu 51 let /ablace prsu/. Můje otec zemřel v 90 letech na rakovinu, ale nebylo zjištěno primární ložisko. Měl napadené skoro všechny orgány. Mám strach, aby mé děti, hlavně dcera které je 35 let také neměla tyto problémy. Nevím kam se obrátit a jestli vůbec někdo tyto genetické testy udělá. Děkuji.

Sdílejte tuto stránku

RE: Genetické testy

Dobrý den,
genetické testy na určité dědičné formy nádorových chorob jsou samozřejmě možné. Vzhledem k tomu, že naprostá většina nádorových onemocnění se vyskytuje tzv. sporadicky (tedy bez dědičných souvislostí), není ovšem toto genetické testování pro každou rodinu přínosem. O vhodnosti/nevhodnosti genetického testování ve Vaší rodině se můžete poradit na nejbližším pracovišti lékařské genetiky. Seznam těchto pracovišť naleznete například zde: http://www.slg.cz/pracoviste/klinicka-genetika/
Ke konzultaci by bylo vhodné přinést veškeré dostupné informace (lékařské zprávy) o typu/diagnóze/léčbě všech nádorových onemocněních ve Vaší rodině.