Imunohematologické vyšetření - prosím o pomoc

Dobrý den ,

jsem ve 28 týdnu těhotenství a můj gynekolog mi v říjnu 2012 odebral krev na test Rh faktoru který trval až do dnes. Dostala jsem papír ve kterém se vše píše ale vyznat se v tom, když tomu člověk nerozumí je těžké. U lékaře se o vyšetření pokusila sestra ale z jejího vysvětlení jsem ani nepochopila zda jsem RH - či RH + odpovídala tak aby to nemusela říkat. Může si prosím Vás někdo dát tu praci a objasnit mi laicky jak to semnou a s miminkem a krví tedy je ? děkuji mockrát

Závěr: Kvantitativně zeslabený RhD antigen - dle PCR - SSP jde o slabé D typ 1

Doporučení pro transfúze:
Jako dárce RhD pozitivní
jako příjemce - vzhledem k pohlaví a věku raději použít k transfúzi D-
krve ( i když pravděpodobnost imunizace je minimální)
V těhotenství s d+ plodem není nutné podávání anti-D profylaxe.

Sdílejte tuto stránku

Zapoměla jsem na svou krevní skupinu

Zapoměla jsem uvést do dotazu svou krevní skupinu mám 0+ je to asi důležitá informace:-) moc děkuju pokud si dá někdo práci a pomůže mi pochopit jak to semnou tedy je.

RE: Imunohematologické vyšetření - prosím o pomoc

Dobrý den,

nebojte - standardní praxí je, že výsledky s Vámi ještě probere Váš lékař (gynekolog). Z uvedených údajů je možné vyčíst následující:
- Vaše krevní skupina je Rh pozitivní (+) nicméně máte ten typ skupiny, kde je tato pozitivita velmi slabá ("tzv. slabé D"). S Rh skupinou je to někdy trochu složitější a ta "pozitivita a negativita" není problematika zcela černobílá.
Další doporučení pak poměrně jasně informují o tom, jakým způsobem k tomuto typu Rh faktoru přistupovat v různých situacích (t.č. asi není nutné dále rozebírat).
Pro současné těhotenství tento nález pravděpodobně nebude mít žádný vliv - nicméně to už je třeba probrat s gynekologem, který Vás má ve sledování a který o Vás má všechny podrobné informace.

S pozdravem