odběr chloriových klků

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Vyšel mmě špatně prvotrimestriální screening, špatné hodnoty krve, riziko Downa 1:8, ovšem utz v pořádku a šíjové projasnění také.Podstoupila jsem ve 13.týdnu odběr choriových klků, 4.týden po odběru mně bylo sděleno, že karyotyp je vyhodnocen jako v pořádku, down, edwards ani pataův syndrom se nepotvrdily, ale nepodařilo se jim dostatečně nakultivovat buňky. Odesílali zpět na dodělání a najednou do týdne telefonát, že se jim tam ukazuje DiGeorguv syndrom, a že musíme s manželem rychle na krev a na utz ve 20.týdnu. Chtěla bych vědět, jestli je možné, že je tento výsledek nepřesný vzhledem k tomu, že se nepodařilo správně nakultivovat buňky. Trvalo jim 5 týdnu než jsem dostala celkový výsledek a díky tomu hrozí, že budu muset podstoupit ještě i odběr plodové vody.Díky za odpověď

Sdílejte tuto stránku

odběr chloriových klků

Pane doktore, děkuji Vám za odpověď. Pořád ještě doufáme, že vše bude v pořádku, i když je nám jasné, že pokud se něco ukázalo ve výsledcích, už to tak prostě bude, bohužel.I paní doktorka na genetice říkala, že se jim to nezdá vzhledem k dobrému šíjovému projasnění miminka.Tak teď musíme ještě počkat jak dopadne ultrazvuk ve 20.týdnu. Ještě jednou děkuji! !

RE: odběr chloriových klků

Dobrý den,

omlouvám se, ale těžko mohu hodnotit přesnost výsledku, o kterém mám jen zprostředkované informace. Nepovedená kultivace obecně neznamená, že by alespoň některé výsledky nemohly být vydány a vydané výsledky lze obecně určitě považovat za přesné. Víc Vám k tomu, bohužel, nemohu říci, musel bych těm vyšetřením být přímo přítomen, abych mohl sám hodnotit.

Přeji mnoho štěstí

S pozdravem

Dobrý den, i přesto Vám moc

Dobrý den, i přesto Vám moc děkuji za odpověď.