Pokrok nebo jen poprask?

Dobrý den, narazila jsem na tento článek, chtěla bych se vás zeptat na názor, jestli je to možné, nebo je to jen výmysl.

http://www.apagon.cz/aktuality/genetika-a-pergoly

Sdílejte tuto stránku

RE: Pokrok nebo jen poprask?

Dobrý den,

nejprve bych se rád omluvil za opožděnou odpověď.

Díval jsem se na to, bohužel se mi kromě několika českých stránek - které vesměs uvádějí stejné informace jako Vámi odkazovaný text (takže nejspíše přebírají jen tuto informaci) - nepodařilo najít podrobnosti. Roztomilé je, že když dám vyhledávat název oné firmy Googlem (https://www.google.cz/search?q=Sun-shade+Technics&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_...) tak mi vyjedou jen tyto české stránky - a nenajdu odkaz na původní firmu, což je přinejmenším podivné ;-)

Pokud bych se měl vyjádřit obecně, tak to reálný podklad mít určitě může. Geneticky modifikované organizmy jsou realitou, nikoliv sci-fi. Teoreticky lze geneticky modifikovat nejen pšenici (co jež reality), tak i dřeviny, samozřejmě se nabízí otázka, čeho všeho by se genetická modifikace měla týkat (rozhodně to není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát). To co píší v článku, tedy jednotná velikost a tvar, mi v současné době přijde jako nedostižný cíl, ačkoliv samozřejmě nemohu vyloučit, že s tím někde opravdu nezabývají.

I přes teoreticky reálný základ si každopádně myslím, že jde o vtip, čemuž nahrává i fakt, že byl článek uveřejněn na 1. dubna a nikde jinde na internetu se o dané firmě nic nepíše.

S pozdravem