Zdravotní kontraindikace

Dobrý den, jaké jsou zdravotní kontraindikace pro studium genetiky a především pro práci genetika? Vadí např. kožní onemocnění rukou? Děkuji za reakci, Dvořáková

Sdílejte tuto stránku

RE: Zdravotní kontraindikace

Dobrý den,

to Vám do detailu přesně neřeknu, pro samotné studium jsou kontraindikace spíše minimální - fakulty (píšete studium "genetiky" - proto předpokládám, že mluvíte o přírodovědeckých fakultách?) se většinou plně spokojí s potvrzením zdravotní způsobilosti ke studiu od praktického lékaře. Přesně nevím, které choroby a apriori mohou handicapovat pro studium, kožní onemocnění (velmi široký pojem) by mezi ně ale spíše nepatřila.

O vlastní zdravotní způsobilosti pro výkon povolání pak většinou rozhoduje zdravotní prohlídka před nástupem do zaměstnávání, podle požadavků zaměstnavatele. Pokud jde o kožní obtíže, mohly by být problematické zejména v souvislosti s prací v laboratoři (denní užívání rukavic, možný kontakt s různými chemikáliemi) - pokud by znemožňovaly práci v plném rozsahu.

Možná by bylo lepší se s tímto konkrétním dotazem obrátit na praktického lékaře, který zároveň provádí i pracovně preventivní prohlídky.

S pozdravem